Beseda o volbě povolání

Kam půjdu studovat po ukončení základní školy? Jaká škola je pro mě nejvhodnější? Zvolit střední školu nebo odborné učiliště? Studovat ve Znojmě nebo v jiném městě? Do jaké míry bude pro mě studium náročné? Jaké mám vůbec možnosti?
Takové otázky si často pokládají žáci devátého ročníku, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání. Pomoct v rozhodování, jakou školu vybrat, nabídnout různé možnosti studia a poskytnout užitečné rady se snažila pracovnice Úřadu práce ve Znojmě, který jsme navštívili v úterý 17. října. A povedlo se. Deváťáci odcházeli spokojení a téměř všichni rozhodnutí, kterou cestou studia se vydají.
Exkurze ve Znojmě pokračovala návštěvou Domu umění, kde probíhaly výstavy „Stoletá vzpomínka na třetí rok Velké války a „Živé houby jedlé i jedovaté. Žáci tak mohli obdivovat reálie 1. světové války, exponáty vojenské výzbroje a výstroje, zápisy vojáků, mapy, odznaky, vojenská vyznamenání, štít znojemské ho Červeného kříže a další.
Poté měli možnost prohlédnout si houby, které můžeme nasbírat v tomto období v našich lesích.
Mgr. Kamila Reischlová