Prvňáci ve VIDA centru

Ve čtvrtek 9. listopadu se žáci prvních tříd vydali na exkurzi do VIDA science centra v Brně. Nejdříve zhlédli 3D film Pidiobři. Zažili nečekaná dobrodružství malého čipmanka a nebojácného křečka stepního. Prvňáci viděli film plný napětí, roztomilých scén i dojemných okamžiků ze skutečného života hlodavců.
Po vydatné svačině se vrhli do objevování zajímavostí stálé expozice. Zkusili rozpoutat tornádo, vytvořit dusíkovou bombu, ustát zemětřesení, vejít do zvětšeného sdrce, vypustit horkovzdušný balón a spoustu dalších zajímavých věcí.
Také si prohlédli a vyzkoušeli dočasnou hravou výstavu mechanických loutek a strojků CIRKUS MECHANIKUS. Stisknutím tlačítka nebo roztočením kličky přivedli k životu půvabné mechanické loutky. Celá exkurze byla hodně zajímavá a poučná.
Mgr. Martina Trmalová
Mgr. Anežka Kuchaříková