logo EU
Zlatý certifikát společnosti Scio
Bobří škola
Základní škola a Mateřská škola Tasovice

Osmáci v Polárce

Ve čtvrtek 12. dubna se naši osmáci vydali do Brna, aby navštívili divadlo Polárka a zhlédli představení Deník Anny Frankové. V průběhu představení měli žáci možnost porovnat dva paralelně se prolínající příběhy – každodenní život „puberťačky“ a youtuberky Kitty, která k narozeninám dostane knihu Deník Anny Frankové, a život patnáctileté židovské dívky Anny, hrdinky a zároveň autorky knihy, kterou Kitty čte.
Divákům jsou ukázány dva světy, svět současné mládeže, které nic nechybí, která žije v přebytku a ne vždy si dokáže vážit toho, co má, a svět lidí židovského původu žijících před více než sedmdesáti lety, kteří se musejí schovávat v tajném bytě před Němci, přežívají o hladu a v obavách o svůj život. I přes kontrast životních podmínek jsou si příběhy v určitých situacích podobné – obě dívky se zamilují, řeší komplikovaný vztah s matkou, obě mají své sny a touhy.
Přesto je jejich osud nesrovnatelný. Kitty žije svobodně v době bez války, v bezpečí a blahobytu. Anna je rasově diskriminována, žije ve strachu, nesvobodě a v krutých podmínkách v době války, kterou nepřežije. Přežije ale její deník, díky kterému se splní Annino přání. Její záznamy jsou vydány jako kniha a Anna se tak stane spisovatelkou známou po celém světě.
Příběh byl velmi působivý nejen svým obsahem, ale také díky skvělým hereckým výkonům, které byly oceněny bouřlivým závěrečným potleskem diváků.
 
Mgr. Kamila Reischlová
Mgr. Jaroslava Bínová